Użytkownicy Instagrama nawołują, aby aplikacja przestała iść w stronę TikToka

Redakcja
Użytkownicy Instagrama nawołują, aby aplikacja przestała iść w stronę TikToka

Nie da się nie zauważyć, że od pewnego czasu Instagram próbuje gonić Tik Toka. Kolejne nowe funkcje oraz promowanie rolek sprawiają, że aplikacja, której głównym wyróżnikiem była estetyka zdjęć staje się coraz bardziej video friendly. Również zmiany zakomunikowane przez Zuckerberga w zakresie sortowania treści na feedzie były kolejnym niepokojącym sygnałem dla fanów starego, dobrego Instagrama. W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawił się apel użytkowników (w tym osobowości ze świata show-biznesu), aby Instagram przestał udawać Tik Toka. 

Punktem zapalnym był momenty, gdy użytkownikom na feedach zaczęło się wyświetlać więcej krótkich wideo od osób, których się nie śledziło. To algorytm odpowiadał za sugerowanie “świeżych” treści, co znacznie utrudniało obserwowanie publikacji osób, które faktycznie zdecydowaliśmy się zaobserwować. 

Niezadowoleni użytkownicy podpisują petycję, którą wsparło już prawie 300 tys. osób. Domagają się m.in. przywrócenia chronologicznego wyświetlania contentu oraz powrót do korzeni, czyli skupianiu się na zdjęciach. Do apelu przyłączyła się także Kylie Jenner, która kilka lat temu jednym wpisem na Twitterze spowodowała odpływ użytkowników od Snapchata oraz spadek notowań ich akcji. Czy platforma należąca do koncernu Meta posłucha głosów użytkowników?

Redakcja