Plany YouTube na rok 2022

Redakcja
Plany YouTube na rok 2022

YouTube podzielił się informacjami o tym, jak będzie wyglądała przyszłość serwisu w najbliższych miesiącach oraz jakie formaty będą najbardziej perspektywiczne. Dyrektor ds. produktów serwisu Neal Mohan omówił także nowe rozwiązania w zakresie finansowania twórców, ewolucję zakupów live, metawersum i potencjalną integrację NFT.

Według zapowiedzi transmisję live będą najważniejszym elementem serwisu, na co wskazuje rozwój tego formatu w ciągu 2 ostatnich lat. Dzienny czas oglądania transmisji od stycznia 2020 roku do grudnia 2021 wydłużył się ponad trzykrotnie. YouTube chce wykorzystać ten trend i wprowadzić łączone transmisje na żywo oraz zakupy live.

Mohan zapowiedział także rozwój YouTube Shorts. Po zeszłorocznym sukcesie formatu zostaną wprowadzone kolejne ulepszenia, jak nowe efekty wideo, czy narzędzia do edycji filmów. YouTube chce także umożliwić wzmacnianie relacji z widzami poprzez opcję odpowiadania na komentarze, tworząc krótkie wideo.

W wypowiedzi Neala Mohana padły także sugestie o integrację NFT dla YouTuberów w przyszłości. Dodatkowo pojawił się wątek metawersum – serwis będzie chciał zacząć eksperymentować z wirtualnymi światami i nowym poziomem doświadczeń dla widzów.

Redakcja