Nowe możliwości dla twórców na TikToku – filmy do 10 minut

Redakcja
Nowe możliwości dla twórców na TikToku – filmy do 10 minut

TikTok nie zwalnia tempa – tym razem pojawiła się zapowiedź wydłużenia maksymalnej długości filmów do 10 minut. To prawdziwa rewolucja w serwisie, który dotychczas opierał się na krótkich i szybkich formatach wideo. Zmiana zostanie wprowadzona na całym świecie stopniowo w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

TIKTOK NADAL W FORMIE

Aplikacja jest najbardziej popularnym medium społecznościowym na świecie – w roku 2021 serwis odnotował 1 mld użytkowników. Na samym początku na TikToka można było wrzucać klipy o długości do 30 sekund, jednak w ramach rozwoju platformy czas ten był wydłużany.

PO CO TE ZMIANY?

Wydłużenie długości klipów to odpowiedz na potrzeby twórców, aby dać im większą swobodę korzystania z kreacji. Dłuższe formaty zostały entuzjastycznie przyjęte przez społeczność platformy. Wśród opinii specjalistów pojawiają się głosy, że ruchy TikToka są reakcją na konkurencje z serwisem YouTube. Jednak w jaki sposób ta zmiana wpłynie na twórców i użytkowników platformy, czy zwiększy zaangażowanie społeczności? Pozostaje nam obserwowanie platformy w najbliższej przyszłości.

Redakcja