Model subskrypcyjny na Instagramie

Redakcja
Model subskrypcyjny na Instagramie

Instagram testuje nową funkcję, czyli subskrypcje dla twórców. Wcześniej słyszeliśmy tylko doniesienia, natomiast teraz potwierdzenie informacji znajdziemy na stronie Instagrama oraz w poście Marka Zuckerberga. Subskrypcje będą miały na celu ułatwienie zarabiana większych pieniędzy przez twórców oraz możliwość budowy większego zaangażowania fanów.

Osoby, które zdecydują się na subskrypcje twórcy będą miały dostęp do specjalnych Stories, Live’ów i plakietek subskrybenta. Twórcy będą mogli udostępniać treści dedykowane tylko dla płatnych subskrybentów. Może to wpłynąć na ich kreatywność i nieszablonowe pomysły, aby móc zaserwować swoim odbiorcom ciekawy content, za który warto będzie zapłacić.

Materiały w ramach płatnej subskrypcji będą oznaczone fioletowym znacznikiem z koroną. Dodatkowo plakietki subskrybentów będą widoczne dla twórców np. w sytuacji gdy użytkownik skomentuje post lub wyśle wiadomość prywatną. Aktualnie wiadomo, że koszt takiej płatnej funkcji będzie się wahał od 0,99-99,99 USD. Jednak, czy w dobie zalewającego nas zewsząd contentu użytkownicy będą chcieli płacić za coś dodatkowego?

Redakcja